Mióka és az USB-tündér

Évszám
2009

Miókának Anyu hozott egy plüsspillangót, akiről csakhamar kiderült, hogy tündér. Plüss létére is tündér; de hát Miókával számtalan plüssállat lakott, és ezek mind elképesztő dolgokat tudtak, ha Mióka úgy látta jónak. Ámbár ha akart, akkor Mióka is szokott tündér lenni; Apu is készített neki sodrott sávos varázspálcát és Anyutól is kapott csillámdíszes tündérszárnyakat.

Fübeni Pillangó plüssgereznája fura belsőt rejtett. A többi plüssállat babból, rizsből való belsejével szemben őbenne dobozszerű dolgokat lehetett tapintani. Miókának több dobozgyomrú lénye is volt: Orsi baba, akit megnyomkodva megbotránkoztatóan röhögött és a cumisüvegből gluttyogott, vagy az ujjbábnyi állatok, amelyek nemcsak cincogtak vagy édelegtek, de még egy, a plüssön átsütő LED is világított, ha Mióka megnyomta őket.

A Fübeni Pillangóban lévő doboz semmi ilyet nem tett. Hanem amikor Mióka magával vitte a számítógéphez, ahol a kedvenc meseoldalán internetmesét hallgatott és sokkal jobb memória-kirakót játszott, mint papírkockákkal, akkor Fübeni Pillangó potroha fölmeredt és láthatóvá vált rajta egy parányi szögletes lyuk. Apuuuu, üvöltötte Mióka, és kiderült Fübeni Pillangó titka.

Fübeni Pillangó egy igazi USB-tündér volt.
Miókának még sohasem akadt dolga USB-tündérrel, ezért Apu kerített egy csatlakozót, amivel az USB-tündéreket a számítógépre lehet kötni, és izgatottan várták, mi lesz. Fübeni Pillangó, az USB-tündér, Mióka előtt a képernyőn megkezdte a varázslatot.

Fübeni Pillangó előszöris fölfedezte az Apu wifi routerét, és ezen keresztül mozgósította a piros LED-es plüssállatokat és Orsi babát. A plüssállatokat még nem bánta Apu, de Orsi baba túl fültépően lelkesedett és harsogva cummogott. Aztán megtalálta a Fasút mozdonyait, és nagyszerű mókának találta irányítani a forgalmat a fasúti síneken. A váltókon, hídon és a gurítón nagy élet kezdődött, és Fübeni Pillangó elégedetten dörzsölte plüss-szárnyait.

A szárnyak fölteltek sztatikus elektromossággal, az kisült a csatlakozón és a mozdonyok téves jelet kaptak. A kis kék gőzös a sárga szerkocsival a sínvégzárnak rohant és fölborult.
Fübeni Pillangó USB-tündérkedése még nem volt tökéletesnek mondható. Apu csak ekkor nézte meg jobban, és vette észre a szárnyak tövében gyorsan zsugorodó élénk foltokat. Ezek mutatták, hogy csak nemrég kelt ki a díszdobozból. Az USB-tündérek ugyanis díszdobozban jönnek a világra. Legfőbb ellenségeik a Rettenetes Kékfogú Egerek, akiket Blúcsúfnak is neveznek, mindent összezavarnak, és még csak díszdobozuk sincs; a nagyáruházak polcairól származnak zörgős zacskóban. A Kékfogú Egerek azért gonoszok, mert akkuval működnek, és az elhasznált akkuk szétdobálva megölik a fák gyökereit, a földet. Az USB-tündérek ilyet nem tesznek, ezért is lehetnek tündérek.

A Kékfogú Egerek titkos szövetségben álltak a gonosz Savas Ólomakkumulátor Boszorkánnyal, de erről senki sem tudott. A Kékfogú Egerek úgy látták, hogy az USB-tündér elfoglalhatja a helyüket a Mióka játékai között. Ezt jól látták, mert hiába világítottak pirosan és kéken a hasuk alól, azért nagyon bizonytalanul lehetett velük rákattintani valamire.

Csak idő kérdése volt, hogy a munkájukat rosszul végző Kékfogú Egerek valami ármányba fogjanak. Egy zivataros éjszakán levonultak a biciklitárolóba, ahol a gonosz Savas Ólomakkumulátor Boszorkány, minden környezetszennyezések őse lakott, amióta kitelt a becsülete az Apu kocsijában, amit nem tudott elindítani, de a savjával tenyérnyi darabon szétmarta a vasat. A Kékfogú Egerek tisztes távolban megálltak a Boszorkánytól, mert a Boszorkány már elég öreg volt, szivárgott belőle a sav, és a Kékfogú Egerek féltették a csillámló burkolatukat.

Az Ólomakkumulátor Boszorkánnyal nagy pusmogásba kezdtek. Ennek végeztével felvidulva tértek vissza az egérpadra. A gonosz Ólomakkumulátor Boszorkány lopva a wifi routerre küldte a rosszindulatú kóboráramokat, és azok körbefonták és elhangolták a wifit. Ettől kezdve a wifi már nem az USB-tündérre hallgatott, hanem a Kékfogú Egerekre, de úgy tett, mintha mégis Fübeni Pillangónak fogadna szót.

Este, amikor eljött az internetmese és a Fasút és a fürdés ideje, akkor még Mióka sem vett észre semmit. A kis kék gőzmozdony a sárga szerkocsival vígan szaladt, Fübeni Pillangó sorra talált új és újabb irányítanivalót. Ám előbb egy kisautó, aztán a Fasút mozdonyai, majd kisvártatva az összes játék megbokrosodott. Fübeni Pillangó csak kapkodta a fejét, Mióka kétségbe esett. A Rettenetes Kékfogú Egerek úgy körbekergették a wifin a kóboráramokat, hogy Fübeni Pillangó összezavarodott és Mióka fürdővizébe pottyant.

Mióka utánakapott és kimentette. A Kékfogú Egerek savanyú LED-fényekkel összenéztek a hasuk alatt, és piros és kék tekintetükben kudarc honolt.
Fübeni Pillangót persze meg kellett szárítgatni. Nemsokára az is kiderült, hogy ő nem egy buta USB-tündér, akit holmi kóboráramokkal meg lehet zavarni. Fübeni Pillangó az egyre jobban megtapasztalt tündérerejével megfordította a kóboráramokat. Azok azután akkorákat rúgtak a Rettenetes Kékfogú Egerekbe, hogy még a gonosz Savas Ólomakkumulátor Boszorkány is beleremegett a pincében.

De egy Savas Ólomakkumulátor Boszorkány nem egyhamar adja föl. A visszarúgó kóboráramokba a gonosz Savas Ólomakkumulátor Boszorkány beleremegett ugyan, de attól még a bűvereje teljében maradt. Új fondorlatokba kezdett tehát az USB-tündér ellen, hogy a Kékfogú Egereket hatalomra segíthesse.

Mióka a nagyudvarú óvodába járt, ahol sok gyerek híve a Mindenféle Színű Kicsi Póniknak. Megörült ennek a gonosz Savas Ólomakkumulátoros Boszorkány: a pónik lába kőkemény, mintha pata lenne rajta. Néhány ilyen póniláb is elég, hogy elmorzsoljon egy semmi kicsi pillangót, aki lehet USB-tündér is akár. A terv készen állt, már csak a pónikat kellett hadrendbe állítani.

Az első mindjárt a Miókáé. Igaz ugyan, hogy a Mióka lila pónijának homlokát zöldes virágminta díszítette, és ez a Titkos Póni Jótevő Rend jele. Ezt azonban az Ólomakkumulátor Boszorkány nem tudhatta. Póni, az póni gondolta, és nagyot hibázott.
A pónik nagy birodalomban élnek, ahol a Nagy Sárkányvérszín Pónikirály uralkodik, akinek három lánya van. A három pónilány – Kancica, Kancaci és Csikóci – mindegyike ácsingózott az apja trónjára. De csak egyikük örökölheti majd a trónt, amikor eljön az ideje.

A pónibirodalom szilárd alapokon nyugodott. Nagy Sárkányvérszín király szövetséget kötött a kóbor pónitörzsekkel. A Szárnyas Póniknak (akiket Pegazináknak is hívtak) megadta a Birodalmi Mézesmáz jogát. A Szárnyas Pónik matriarchátusban éltek, a királynőjüket Matricának hívták, aki édelgő-szépelgő lábróllevétellel uralta alattvalóit. Matrica megtarthatta a címeit és megkapta a jogot, hogy a pónibirodalom összes mézesmadzagjára ő kenhesse a mézet.

A Metálfény Pónikat, akik csak az erőt tisztelik, Nagy Sárkányvérszín király hadakkal győzte le. A hadjáratot sötétben vezette ellenük, amikor az ő pónijai észrevétlenek maradhattak, de a csillagok fényében fel-felvillantak a Metálfény Pónik csillámszemcséi, és a pónik éjfélre megkötözve a táborukba vihették a Metálfény Pónik legjavát. A Metálfény Pónik vezérét Nagy Sárkányvérszín király hajnalig hétszer győzte le lángosevésben, és a megszégyenített, fájó gyomrú vezér görnyedve megadta magát.

A póniknak még hetvenhét törzse élt a világban szerteszét, és Nagy Sárkányvérszín király minden ereje és leleményessége sem lett volna elég, hogy mindet uralma alá hajtsa.
Ezért a Kékfogú Egerek ajánlata épp kapóra jött. Ők ugyan nem juthattak el a királyhoz, ám volt egy tehetségtelen, de becsvágyó rokonuk, minden aljasságra kapható. Mióka jól ismerte az alattomos jószágot, mert a Rózsaszín Egér egyszer már az ujjába is harapott. Ez az elfajzott egér a Játékegerek nemzetségébe tartozott, akik ötletesek, hogy a gyerekeknek tessenek. A Rózsaszín Egér tervezője azonban este rengeteg káposztás cvekedlit evett és ezért rémálmokat álmodott; így másnap a tervezőirodában a soros játékegér hasába ceruzahegyezőt tervezett és elfeledte meggátolni, hogy a gyerekek ujja beférjen a hegyező csapóajtaja alá. A csapóajtó megszorult és Mióka ujjára fájó sebet ejtett.

Mióka ezért száműzte a Rózsaszín Egeret, sőt, Apuval behegeszttette a csapóajtaját. A Rózsaszín Egérben forrt a düh és a megaláztatás, ezért amikor a Kékfogú Egerek szövetségest kerestek, azonnal fölajánlkozott. Este belopózott Mióka ovibajárós hátizsákjába. Másnap az oviban előbújt és az egyik szárnyas pónihoz osont. Hosszan pusmogtak, és mire Mióka végzett a délutáni rohangálással is, a Rózsaszín Egér már újra a hátizsák rejtekén lapult.

Másnap a Szárnyas Póni Nagy Sárkányvérszín királytól kihallgatást kért, és elmondta a tervet, amit a Kékfogú Egerek a gonosz Savas Ólomakkumulátor Boszorkánnyal kifőztek. A tervben a wifi routernek nagy szerep jutott, és Nagy Sárkányvérszín király megértette, hogy az interneten keresztül tudja kiterjeszteni a birodalmát. Szárnyas Póni illő jutalmat kapott, amiért másnap az összes gyerek nagyon irigyelte a kis gazdáját, aki nem árulta el, hogy a jutalmul kapott rózsaszín egér még aznap este ugyanúgy az ujjába harapott, mint Miókáéba az övé.

A Kékfogú Egerek lázas munkába kezdtek. Miután ismerték az Apu összes jelszavát (hiszen Apu a kékfogú billentyűzeten pötyögte be az összeset, és a jeleket a Kékfogú Egerek mind elfogták és megfejtették), könnyedén újra a hatalmukba kerítették a wifit. A Kékfogú Egerek titkos jeleket küldtek az interneten minden gyereknek a világban, akinek valamilyen pónija volt. Mézesmázos ígéretekkel rávették, hogy a pónijukat a Nagy Sárkányvérszín király szolgálatába állítsák. A Rettenetes Kékfogú Egerek titkos programot írtak, amik értesítettek mindenkit.

A világ pónijai előtt közhírré tétetett, hogy aki legyőzi Fübeni Tündért, azé lesz a három pónikirálylány legszebbike. A gyerekeket azzal hitegették, hogy ha elengedik a harcba a pónijukat, akkor egész sereg pónit kapnak majd vissza. Hogy még meggyőzőbb legyen a csalás, az aljas kis program elküldte Kancica, Kancaci és Csikóci fényképét és villanylevél-címét is, hogy őket is meg lehessen kérdezni. Persze apjuk, a Nagy Sárkányvérszín király beavatta őket a tervbe, így azok mindenkinek azt felelték, bizony, a legvitézebb pónihoz hozzámennek és fényes lakodalmat csapnak. Nagy Sárkányvérszín király pedig úgy számított, hogy az összesereglő pónikból csapatot verbuvál, amivel már megteremtheti a Póni Világbirodalmat.

Özönlöttek is a pónik a felhívásra. Ahány pónivitéz, annyi elképzelés Fübeni Pillangó ellen. A lelkesítő beszéd után a tömérdek póni azonnal indult volna az USB-tündért legyőzni, de még azt sem tudták, merre keressék. Egy darabig ide-oda futkostak az Éger-völgyben, de ezt hamar abbahagyták, mert folyvást egymásba ütköztek. Sárkányvérszín király belátta, hogy nem elég az ellenséget megnevezni, de útba is kell igazítania a vitézeket. Ezért üzent a Kékfogú Egerekért, és azok elküldték a Rózsaszín Ceruzahegyező Egeret egy térképpel.

Ha térkép, akkor a Bergengóc Vizipóni indult el elsőként, nyolcakkus tenyérszámítógéppel, amiben még műholdas helymeghatározó is volt, csak sajnos hekkelt térképprogrammal. Összevetette a Rózsaszín Egér térképét a programjaival, és úgy találta, kicsit igazítani kell az útirányon. Ezért északnak indult el, átverekedte magát hegyeken-völgyeken, kifestett hölgyeken, és csakhamar elérkezett a tengerhez. Hajóra szállt és ment tovább, míg csak el nem érte az Északi sarkot. Ott jött rá, hogy a hekkelt térképprogram nem az igazi, mert az Északi Sark helyett a Sarki Játékáruházat mutatja, mintha célbaért volna. Vizipónit betemette a hó, belefagyott a sarki hidegbe és a sarkkutatók azontúl őt használták fogasnak, amire ráakaszthatták az uzsonnás iszákjukat.

Másodikként indult az Ausztrál Kengurupóni, akinek toppantásától megremegtek a falak. Hallott a sakkok lováról, akit Huszárnak hívnak, és lóugrásban, mindig L-alakban indult el. Szerencsétlenségére a városépítő mérnökök Fübeni Pillangó városát csupa egyenes utcából rótták össze. Kengurupóni hetedjére nekiugrott egy négyemeletes ház homlokzatának. Ez még az ő rettenetes toppantásának is sok volt. A homlokzaton félig belenyomódott a falazatba, és azóta a gyerekek legnagyobb örömére mint pónidombormű díszíti a várost.

A harmadik vitéz, a texasi szerencsepóni, Las Pókeróniasz, rezzenéstelen arccal és húsz pakli kártyával, úgy okoskodott, hogy ha kiveti kártyán a jövőt, akkor könnyű dolga lesz. Leült és kirakta a kártyát, csakhogy üveges tótot kapott hanyatt. Márpedig ilyen kártya nincsen. Újravetette a kártyát, de megint üveges tót jött ki és megint hanyatt. Újra és újra; még ma is ott ül Pókeróniasz, a texasi póni az Éger-völgyben, és egyre csüggedtebben nézi a kártyakupacot, mert persze a sok ücsörgéstől jártányi ereje sem maradt és belepte az avar.

A Perui Lapos Tekintetű Póni, aki hét egyenlőtlen varkocsba fonta éjfekete szőrét és saját szövésű lámaszőr takarót viselt, okosabban látott hozzá. Kikérte a legkisebb pónikirálylány, Csikóci tanácsát. Csikóci boldogan tanácskozott a Perui Pónival, mert nemcsak jó kiállású vitéz volt a Perui, hanem csodaszép a saját szövésű takarója is. Addig-addig, míg rájöttek, hogy a távoli Peruban nagyszerű birodalmat alapíthatnak ketten. Titokban megszöktek hát, hétszínű hajón átszelték az óceánt és megalapították a Póninka Birodalmat. Tekinka Póniként uralkodott a vitéz, gyönyörű színes lámaszőr takarókkal kereskedett és gazdagon élt uralma alatt a nép.

A középső lánynak a párizsi Fourai Ponisienne vitéz tetszett meg. Félrevonta Ponisienne-t egy kerti lakba, sokáig pusmogtak, de hogy mire jutottak, nem tudta meg senki. Sárkányvérszín király kapott Kancacitól egy villanylevelet, amitől elborult a tekintete, de többet senki sem tudott. A királylány és a vitéz eltűnt, és nem jutottak a nyomukra a pónilóhalálában kiküldött királyi nyomkeresők.

Szergej Elektromovics Szikroszkóp, a posztszovjet elektropóni, aki akkora volt, mint egy sörösló, lépte alatt megrepedt az aszfalt és szikráitól Szent Elmo tüze vonta be a trafóházakat, tudta, hogy Sárkányvérszín király szövetségese a gonosz Savas Ólomakkumulátor Boszorkány a biciklitárolóban. Szikroszkóp kiszagolta a Boszorkány rejtekhelyét, és behatolt a biciklitárolóba. A Boszorkány felragyogott a rettenetes térerő láttán, és egy percig úgy érezte, visszatér a celláiba a régi kapacitása. Csakhogy ami még a trafóházakat is Szent Elmo tüzével vonja be, az túl sok egy kivénhedt ólomakkumulátornak. Az iszonyú elektromos mezőben a Boszorkány túltöltődött, cellái megzárlatosodtak, sava kipezsgett a kiugráló kupakok alól és a kiömlő kénsav szétmarta alattuk a padozatot. A födém beroskadt Szergej Elektromovics Szikroszkóp alatt, és mindketten a feneketlen mélybe zuhantak. Egyre halkuló üvöltésüket elnyelte a sötét, és a föltárult üregbe a városi mérnökök tüstént törmeléket szóratva betömedékelték a lyukat.

Hetedikként Aligai Babapóni a Rózsaszín Egértől kapott térképet betáplálta könnyű égszínkék számítógépébe és ráeresztette a negyven rabló kémprogramját a város számítógépeire, hogy Fübeni Pillangót megtalálja. A negyven rabló kémprogram iszonyú pusztítást vitt végbe a városi tanácsnokok számítógépein, mert a hivatalokban csupa rokongyerek volt az informatikus, és egy sem értett semmihez. Azonban Aligai Babapóni még így sem találta meg Fübeni Pillangót, ezért átírta a kémprogramokat.

Ám még így sem találta volna meg Fübeni Pillangót, ha a legidősebb pónikirálylány nem segít. Kancaci tudta, hogy az óvodai szárnyas pónikat időnként meglátogatja egy sötétlila, már-már rohadtmálna-színű póni, a Miókáé. Úgy okoskodott, hogy ez a póni majd nyomra vezeti a negyven rabló kémprogramot és velük Aligai Babapónit. Kancaci ugyanis titkon beleszeretett a furfangos, éjfekete szőrű pónivitézbe, akinek számítógépes praktikáiról sápadt szoftvermérnökök suttogtak óriási legendákat.

A kémprogramok behatoltak Anyu számítógépébe. De még csak béta verzióban működtek, a Kékfogú Egerek rémprogramnak hitték őket, és ijedtükben elbújtak az Apu Szörnyű Széles Fiókjába a tömérdek elektronikus kacat közé. Aligai Babapóni fél éjszaka görnyedt a könnyű égszínkék számítógépe fölé, mire a kémprogramok használhatóvá váltak. A Kékfogú Egerek boldogan bújtak elő, mert a kacatoktól már féltették a fényezésüket. Újra átvették az uralmat a wifi fölött és Aligai Babapóni szolgálatába állították. A wifin keresztül elkezdték vezérelni a gyerekszoba lakóit, bár eleinte elég nagy hibaszázalékkal. Úgy gondolták ugyanis, hogy a piros LED-es reklámmacik rokonlelkek, de nem számoltak azzal, hogy ezek a plüsslények azért elég buták, mert csak a beégetett program szerint működnek.

Az ostoba villogás ráébresztette a Kékfogú Egereket, hogy sürgősen új csapatokat kell toborozniuk, és ezért Orsi babát kezdték irányítgatni. Úgy tervezték, hogy Orsi baba, mint nagy beszélő baba, könnyen Fübeni Pillangó közelébe férkőzhet. És akkor játszva elrabolhatja az USB-tündért, akit már könnyedén a Nagy Sárkányvérszín Pónikirály kezére juttathat Aligai Babapóni segítségével.

Mióka épp Orsi babát reggeliztette, amikor a Kékfogú Egerek beüzemelték a rontást. Fübeni Pillangó a hűtőajtón pihent rámágneseződve, és nem sejtette, hogy a dobozbelsejű plüssök már elindultak, hogy elrabolják. A Kékfogú Egerek kiadták a parancsokat a wifin keresztül, de Orsi baba félreértette, és a legvérlázítóbb hangján követelte a narancsot. Mióka fölfigyelt. Orsi csak sírni, nevetni tudott és annyit mondani, hogy "papa", "mama". Miképp mond hirtelen "narancsot"?! Mióka tüstént elővette a már-már rohadtmálna-színű pónit a piros tetejű babaházból, ahol lakott. Lili, a lila póni álmosan húzkodta a sörényét, ám amikor meghallotta Orsi babát narancsot kérni, menten tudta, hogy baj van. Lili, a lila póni (már-már rohadtmálna-színű) körbenyargalta a lakást, és fölfedezte a Kékfogú Egereket, amint elmélyülten bűvölik a wifit. Azt is látta, hogy a plüssállatok megindultak a nyitott ajtó felé.

Lili tüstént átlátta az összesküvést. Odalopózott a tenyérszámítógéphez és rácsatlakozott a hálózatra. Megtalálta a kémprogramokat és átírta őket. Legelőször a Kékfogú Egerekét, akik ezután ide-oda lebegve, kéken villódzva a Boci-boci tarkát zümmögték. Lili halkan röhögött, és Aligai Babapóninak a Kékfogú Egerek nevében hamis jelentés küldött: Fübeni Pillangót elfogva szállítják a plüssállatok, félúton átveheti és győztesen vonulhat a Nagy Sárkányvérszín Pónikirály elé.

Aligai Babapóni kibodoríttatta Kancaci sörényét és kifényesíttette a magáét, és előreküldött harminchat harsonást Sárkányvérszín királyhoz a győzelmi jelentéssel. Ám Lili, a lila póni összekürtölte a Titkos Póni Jótevő Rend pónijait, és a Fasút vonatain, élén a kis kék gőzössel és a sárga szerkocsival, fergeteges iramban rontottak a várakozó Aligai Babapónira. Foglyul ejtették Kancacival és a negyven rabló kémprogrammal együtt, és ugyanazzal az irammal támadtak Sárkányvérszín király táborára.

A királynak még elsápadni sem maradt ideje. Fübeni Pillangó győzelmi jelentést vert ki a szárnyaival, amit a wifin keresztül világgá kürtöltek Eközben Lili, a lila póni vezetésével Sárkányvérszín király, Aligai Babapóni és Kancaci sörényét tüsire nyírták, hogy még sokáig ne merjenek kezet emelni az USB-tündérekre.

Amíg a fényes győzelmi lakomát ülték, Lili, a lila póni Fübeni Pillangóval és Miókával elrendezte a pónik és a számítógép körüli világ dolgát. Visszahívtákk a Perui Lapos Tekintetű Pónit, aki Póninka néven uralkodott Csikócival, mert a Titkos Póni Jótevő Rend úgy határozott, a jóságos és tehetséges póni királysága alatt laza konföderációban egyesítik a pónikat. Póninka és Csikóci nagy és emlékezetes uralkodása sokáig tartott, és a hálás pónik sokáig emegették fényes lakodalmukat.

Fübeni Pillangó pedig Lili, a lila póni nyakába kapaszkodva hazament Miókához, aki már izgatottan várta, hogy elmeséljék neki csodálatos kalandjaikat. Apu bedugta Fübeni Pillangó potrohán az aljzatba a csatlakozó kábelt, és a képernyőn színesen és nyüzsögve lejátszott rajzfilmet mesélt a csodaplüss-lepke – mert egy igazi USB-tündér nem csak a csodákban járatos, hanem előrenéz, és birtokolva a modern technikát, akár animálni is tudja a történetét.