Jó másnak lenni!

Évszám
2012
Beküldő
nnlaca5
Mottó: Harmóniát nem az azonosság, hanem a különbözőség teremt. A természetben nem létezik egyformaság. A sorozatgyártás emberi szülemény.
Már a civilizáció kezdete óta problémának számított a ''másság". Az ember természetéből fakadóan biztonságban érzi magát ha megszokott dolgokkal van körülvéve, nincs kockázat, az élet megszokott, kiszámítható. Ám , hogy ha valamilyen új tényező lép fel, megzavarván a megszokott, monoton életrendet (legyen ez elv, gondolat, személy, tárgy) máris bekapcsol a védekező-mechanizmus, és azonnali megsemmisítésbe kezd, vagy ha ez nem sikerül az idegen 'elemet" át kell formálni a saját képmásunkra.
Erre századszámra találhatunk példákat a történelem folytán, ilyennek számít a keresztény és egyéb hittérítés, a Római Birodalom idelyén a romanizáció, és a társadalmi szerkezet fenntartása érdekében, mindenfajta közösség tudattalanul használja ezt a módszert, a más gondolkozású, hitű, kinézetű személyek , átformálására. Igy egy közös norma lesz jellemző mindenkire, egy bizonyos 'divat'' fogja megszabni az emberek életének részleteit, és ha valaki kivülállóként megpróbál kilépni ebből a ''hagyomány tisztelet'-ből azt a közösség eltiporja, lázadónak kiáltja ki. A próbléma abból adódik, hogy az ember természetes lényegének ellentmond ez az életstíl. Az ember, mint olyan szabadságra és egyéniségre született, nem lehet egy bizonyos erkölcsi határ közé beszorítani, és nem is szabad mert így nem lehet azzá akinek hivatott, nem érheti el céljait, nem tapasztalhatja meg a totális teljességet, nem valósíthatja meg magát. És ha ez így történik, akkor már nem is ember, nem is egyén, csak robot. Ma is számtalan ember él robotként, hagyományainak, szokásainak rabjaként, és boldogtalanul, de a változtatásra, az újításra még csak nem is gondolován, keresi élete célját. Ezért Kedves Olvasó Önt is megkérem, az értelmetlen normáktól, hagyományoktól, szabályoktól tekintsen el, önnön és az emberiség boldogságát tegye meg céljául. Az ember nem szabad féljen a változástól, hiszen csak az hozhat fejlődést. A mai világ azért tart ott ahol, mert ragaszkodunk a régihez, mikor tudjuk és érezzük, hogy már nem hasznos. És a másságot ahelyett, hogy kiváncsisággal, megfigyeléssel, és megállapítással figyelnénk és kezelnénk , egyből elutasítjuk. Az emberiség civilizáltnak gondolja magát, de még mindig nem tudta megoldani az éhezést, pedig globális kapcsolatot alakított ki.A faji-,nemi-,anyagimegkülönböztetés és diszkrimináció virágzik, és a nagyobb ahelyett hogy segítené, eltapossa a kisebbet, hatalmával visszaélve, amit a kissebb biztosít.
Ezért nagyon fontos, hogy végre elfogadjuk, hogy mindenki más. Mindenki más célból jött eme világra, más hivatással és más személyiséggel. És a világot csak az emberen keresztül lehet megváltoztatni. Minden ember EGY. Minden ember számít és csak a globális összefogás és elfogadás, hozhat véleményem szerint ezekben a nehéz időkben rendet, békét, Igazi életet! A másságot, a különlegességet nem lenézni, elfojtani kell hanem meg kell engedni kibontakozni, a változás érdekében. Hiszen ez formálja a jövőt, és a nagy emberek is mind forradalmárok, változtatók voltak fizikai, vagy egyéb téren az ember mindennapjaiban. A feltalálók valami újat alkottak, amit az elején mindenki értelmetlennek tartott, amig rá nem jöttek hasznára. Ma már technologiánk és tudosaink elméi képesek olyan berendezéseket létrehozni amelyek a világ problémáinak nagy részét megoldja, de az ember anyagi kapzsisága megakadályozza ezt.
A természetről is példát vehetünk, ahogy nincs két ugyanolyan hópehely úgy, ember sem. Bár az ember probálkozik a sorozatgyártással, de sikertelenül, mert ellentmond a természet törtvényeinek. Nem is szabad sikerüljön, hiszen épphogy a különbségekben van a nemzetek és emberek ereje. Csak ez alkothat és ez hozhat reményt, reményt valami újra, reményt egy jobb világra. :) 
Nagy László   nnlaca5@gmail.com